BLOOMBERG PRZEWIDUJE ZŁOTO ZA 3 TYS. DOLARÓW, BITCOIN ZA 20 TYS. DOLARÓW W OBECNYM BIEGU BYKÓW.

Byczliwy komentarz na temat złota autorstwa wybitnego analityka Bloomberga Intelligence mógłby pozostawić Bitcoin’a w podobnym zauroczeniu.

Starszy strateg surowcowy firmy, Mike McGlone, powiedział w sierpniowej aktualizacji, że oczekuje, iż trajektoria cen metali szlachetnych przyspieszy. Analityk wziął wskazówki do góry nogami z „korzystnych podstaw makroekonomicznych“, na czele z niedźwiedzim dolarem amerykańskim i oczekiwaniami co do korekty w akcjach.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
„Kiedy pojawią się niedźwiedzie rynki dolara i akcji, złoto zyska znaczny wiatr w ogonie“, zauważył.

3,000 DOLARÓW ZŁOTA PRZED NAMI.

Na początku sierpnia tego roku złoto osiągnęło rekordowy poziom po przekroczeniu w 2011 roku poziomu 1 920 dolarów za uncję.

Później metal szlachetny zmniejszył część zysków z rosnącej presji sprzedaży w pobliżu szczytu. Podczas gdy wielu analityków widziało korektę jako koniec złotego byka, niektórzy z nich, jak pan McGlone, postawili na dalszy wzrost.

W swojej sierpniowej nocie, strateg, że złoto jest we wczesnej fazie tego, co wydaje się być długoterminowym wybiegiem byka. Podkreślił on trwający kryzys finansowy, który skłonił banki centralne do uruchomienia otwartych programów luzowania ilościowego.

Jak dotąd stworzyło to negatywną presję na dolara amerykańskiego i „przyspieszyło wzrost kursu złota“.

„Banki centralne w zasadzie drukują pieniądze, aby pobudzić inflację, to solidny fundament dla wzorcowego magazynu wartości“, powiedział McGlone. „W 2008 roku złoto osiągnęło poziom około 700 dolarów, a w 2011 roku osiągnęło wartość szczytową blisko 1900 dolarów. Podobna prędkość 2,7-krotnego wyprzedzenia z tegorocznego niskiego poziomu bliskiego 1.470 USD zbliżyłaby się do 4.000 USD w 2023 r.“.

złoto, xauusd, cena złota
Złoty wykres na TradingView.com pokazuje XAUUSD z nieznacznym odbiciem w górę.

Dodał, że metal szlachetny może co najmniej uderzyć w 3 000 dolarów w obecnym biegu byka w obawie przed wyższą inflacją.

BITCOIN DO 20,000 DOLARÓW

Pan McGlone wcześniej wyobrażał sobie Bitcoina w podobnej trajektorii wzrostu.

Analityk powiedział w swojej czerwcowej aktualizacji, że krypto waluta może osiągnąć 20.000 dolarów do końca tego roku, powołując się na coraz korzystniejsze czynniki fundamentalne i techniczne. Wśród nich znalazła się jej zapadalność jako aktywu, a następnie rosnące oprocentowanie kontraktów terminowych typu futures i strategia „kupuj i trzymaj“ wśród inwestorów instytucjonalnych.

„Bitcoin zakończył rok 2019 na poziomie ok. 7 tys. dolarów, blisko dolnej granicy swojego przedziału, sprzyjając przesunięciu w kierunku szczytu. W zeszłym roku, wysoki był około 14.000 dolarów, co przełożyłoby się na prawie dwukrotny wzrost w 2020 roku, jeśli będzie się obracać w ostatnim paśmie,“ Pan McGlone wyjaśnił.

W międzyczasie, analityk przytoczył te same czynniki makro za potencjalnym biegiem byka Bitcoina, który sprzyjał złota. Powiedział, że polityka banków centralnych w zakresie luzowania ilościowego doprowadziła do dalszego wzrostu popytu na Bitcoin wśród inwestorów. Zmniejszyło to również zmienność cen krypto walutowych.

„Coś nieoczekiwanego musi się wydarzyć, aby cena Bitcoina przestała robić to, co robił przez większą część ostatniej dekady: docenianie“, powiedział w zeszłym tygodniu pan McGlone. „Wskaźniki popytu i adopcji pozostają korzystne w porównaniu z unikalnym atrybutem aktywów kryptograficznych, jakim jest stała podaż.“

bitcoin, btcusd, kryptokur waluta, xbtusd, btcusdt
Wykres cen Bitcoinów na TradingView.com przedstawiający BTCUSD w powolnym zakresie konsolidacji

Stwierdzenie to pojawiło się jako Bitcoin, podobnie jak złoto, doświadczył sporej wyprzedaży, aczkolwiek na wysokim poziomie od roku do dnia dzisiejszego ponad 12.000 dolarów. Krypto waluta później poprawiła się niżej, ale utrzymała swoje wsparcie powyżej zakresu 11 400-12 000 dolarów. Pozwoliło to wielu analitykom przewidzieć kontynuację jej wzrostu cen w 2020 roku.

Bitcoin był notowany na poziomie 11.684 dolarów w czasie tego zapisu, co oznacza spadek o 0,59 procent na początku wtorkowej sesji.